Praca doradcy finansowego to duża odpowiedzialność, która spoczywa na osobie wykonującej swój zawód. Jak wiadomo w tej pracy chodzi o pieniądze i to nie w małych ilościach, przez co osoby wykonujące swój zawód muszą jak najlepiej podchodzić do klienta i jego potrzeb jak i możliwości. Czym więc wyróżnia się dobry doradca finansowy? Postanowiliśmy to sprawdzić i przekazać Pańśtwu!

Doradca finansowy na miarę naszych oczekiwań

Naturalnie dobry doradca finansowy musi być świetnie rozeznany na rynku ofert i zagwarantować nam dostęp do najlepszych promocji dostępnych wśród banków. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć jak najbardziej zoptymalizowane oferty według naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli nasz doradca finansowy jest dobrze rozeznany w rynku, przedstawi nam najlepsze oferty wśród banków, które dostępne są na wyciągnięcie ręki w danym momencie.

Pamiętajmy że atrakcyjność oferty zależy w pewnym stopniu także od nas samych. Jeśli liczymy na atrakcyjną ofertę to sami musimy być łakomym kąskiem dla banku, który może zaakceptować naszą ofertę a także odrzucić z różnych powodów. W najlepszych bankach i przy najlepszych ofertach może chodzić o szczegóły, które mogą przeważyć o decezycji analityka finansowego, które mogą nie być na naszą korzyść.

Dobry doradca to także dobry kontakt z klientem

Naturalną koleją rzeczy przy współpracy z naszym doradcą finansowym musi być kontakt. Musimy czuć iż jest między nami „chemia” a nasz doradca finansowy doskonale rozumie nasze potrzeby względem kredytu a także obciążenia, jakie jesteśmy w stanie wziąć na siebie. Oczywiście zdarzają się klienci bardzo ugodowi, jednak z niektórymi z nas trzeba po prostu twardo negocjować aby dojść do pewnego porozumienia. Jeśli jednak nasz analityk doskonale zrozumie naszą sytuację a także nasze możliwości, dojdziemy do takiego pułapu finansowego, który powinien nas w pełni zadowalać.

Kolejną sprawą są oczywiście nasze możliwości finansowe. Jeśli jesteśmy odrzucani z kolejnych banków, pamiętajmy iż musimy wybrać ofertę, którą oferuje nasz doradca kredytowy. W specyficznych wypadkach bardzo trudno jest uzyskać dobrą ofertę od topowych banków, dlatego też często nasi doradcy sięgają po słabsze oferty, lecz pewniejsze pod względem możliwości ich pozyskania. Miejmy na uwadze to, co mówi do nas doradca kredytowy i czym tłumaczy wybór słabszej oferty pod względem finansowym dla naszej osoby. Dzięki dobrej komunikacji będziemy lepiej rozumieć się nawzajem.

Podsumowując temat doradcy finansowego

Pamiętajmy że kredyt to zobowiązanie z którym wiążemy się na całe życie. Dlatego też nasz doradca finansowy Białystok przygotuje nam najlepszą ofertę, dzięki której przyjmiemy miesięczne zobowiązanie na miarę naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy aby odpowiednio dobrać ratę kredytu do długości lat, mając także na uwadze okres spłacania kredytu. Jeśli nasze możliwości są większe, dajmy sobie krótszy okres spłaty, dzięki któremu bank zarobi mniej a my więcej zyskamy na przyszłość. Dobrze zoptymalizowany kredyt finansowy to bowiem coś, czego każdy z nas oczekuje od naszego doradcy.