Jak wybrać dla siebie najlepsze konto oszczędnościowe?

Savings.

To, czego nie wyda się na podstawowe życiowe potrzeby, warto gdzieś odkładać – niekoniecznie „do skarpety”. Są o wiele skuteczniejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze instrumenty pozwalające na odkładanie nawet niewielkich sum w jedno miejsce i osiąganie z tych oszczędności profitów. Konto oszczędnościowe jest opcją dostępną w każdym banku, dającą możliwość oszczędzania i zarabiania jednocześnie.

Ile można zarobić na koncie oszczędnościowym?

Konto oszczędnościowe nie jest typowym instrumentem służącym do inwestowania, lecz właśnie do oszczędzania. Nie należy się więc spodziewać imponujących zysków z posiadania konta oszczędnościowego, ale też nie do pomnażania kapitału ono służy.

Niewielkie oprocentowanie, w wysokości kilku dziesiątych procenta w skali roku, pomniejszone o podatek od zysku kapitałowego 19%, nie daje dużych zarobków, nawet przy większych kwotach oszczędności. Oczywiście, im więcej wpłaci się na konto oszczędnościowe, tym większy jest zysk z oprocentowania.

Jako sposób na inwestycję, jest to wersja dla osób wyjątkowo ostrożnych – które chcą absolutnie pewnego, choć nawet minimalnego zysku, przy braku konieczności regularnych wpłat.

Co daje konto oszczędnościowe?

Na takie konto warto przelewać jakiekolwiek nadwyżki posiadane na swoim rachunku głównym, na przykład nadwyżki wynikające z niewykorzystania całej wypłaty w danym miesiącu.

Niektóre osoby decydują się na konto oszczędnościowe przelewać wpływy dodatkowe, na przykład premie, świadczenia socjalne, nagrody itp. Pieniądze, które znajdują się na koncie oszczędnościowym, mogą być wpłacane i wypłacane w dowolnym momencie, bez żadnych konsekwencji (oczywiście oprócz comiesięcznego naliczania odsetek, różnego w zależności od kwoty znajdującej się na koncie). 

Konto oszczędnościowe jest instrumentem służącym do tego, aby potraktować je jako wirtualną skarbonkę. Wrzucamy do niego nadwyżki pieniędzy, które aktualnie nie są nam potrzebne, ale nie zamrażamy tych pieniędzy – w dowolnej chwili możemy po nie sięgnąć.

Możemy wpłacać w dowolnym czasie dowolne kwoty pieniędzy i są one zdeponowane bezpiecznie, bo w banku, i przez to mniej narażone na kradzież czy zniszczenie.

Jak wybrać konto oszczędnościowe?

Wybierając konto oszczędnościowe dla własnych celów, najlepiej zdecydować się na takie, które oferuje jak najwyższe odsetki i jak najniższe pozostałe opłaty związane z prowadzeniem konta. Dzięki temu zysk z jego posiadania będzie możliwie jak najwyższy.

Warto założyć konto oszczędnościowe w banku, w którym ma się już główny rachunek. Przypisana do niego „skarbonka” będzie wówczas łatwiejsza w obsłudze. Można również pokusić się o założenie rachunku w nowym banku, oferującym ciekawą promocję za założenie konta, dzięki czemu zyskujesz nie tylko na otwarciu konta oszczędnościowego, ale również na tejże promocji.

Oszczędzanie jest o wiele prostsze, gdy korzysta się ze sprawdzonych, bezpiecznych rozwiązań!Załączniki tekstu