Gdzie wyjechać na weekend za granicę

Weekendowe wypady za granicę w ostatnich latach stały się w Polsce coraz bardziej popularne. A to za sprawą tanich linii lotniczych, które oferują loty w niskich cenach. Ze wszystkich już lotnisk w Polsce można polecieć za granicę w bardzo przystępnych cenach. Świat stoi otworem i podróże zagraniczne po woli stają się normalnością. Co więcej, Polacy chętniej wybierają kierunki zagraniczne od polskich kurortów. Pozostaje zatem pytanie, gdzie warto wyjechać na weekend za granicą. Oto kilka propozycji

Paryż

Niezwykle popularnym kierunkiem zagranicznym jest Paryż. Można dolecieć tam jedynie w ciągu 1.5 z polskich lotnisk, co stanowi stolicę Francji świetnym wyborem na krótki weekendowy wyjazd. Paryż jest miastem dla każdego. Entuzjaści sztuki pokochają wnętrza Wersalu czy sztukę w muzeum Luwr i Orsay. Zakupoholicy zakochają się w paryskich centrach handlowych i ekskluzywnych butikach. Miłośnicy oryginalnych smaków będą pod wrażeniem francuskiej kuchni i tamtejszych restauracji. A osoby uwielbiające zwiedzanie będą miały okazję odwiedzić liczne zabytki i atrakcje turystyczne jak wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny czy Pola Elizejskie.

Kopenhaga

Kopenhaga jak i cała Dania słyną z niezbyt sprzyjającej pogody. Do Kopenhagi zatem najlepiej jest wybrać się latem. W piękny, słoneczny weekend Kopenhaga nabiera zupełnie nowych kolorów i sprawia, że po prostu chce się tam być. Kopenhagę najlepiej jest zwiedzać na rowerze. Rower jest zdecydowanie dominującym środkiem transportu w stolicy Danii. W czasie weekendu można wypożyczyć rower i zwyczajnie pedałując odkrywać uroki miasta. A Kopenhaga jest niezwykle urocza. Urocza jest dzielnica Nyhavn z kolorowymi kamieniczkami oraz zielone Ogrody Botaniczne. O wszystkich ciekawych można przeczytać w osobnym artykule o atrakcjach w Kopenhadze.

Londyn

Londyn to miasto, które nigdy się nie nudzi. Każdy weekend tam spędzony będzie inny i równie ciekawy. Londyn to w końcu dom jednych z największych i najbardziej ikonicznych atrakcji na świecie. Mowa tutaj między innymi o Big Benie, Westminster, Pałacu Buckingham czy London Eye. Te miejsca trzeba koniecznie zobaczyć chociaż jeden raz. Dodatkowo spędzając weekend w Londynie można wybrać się na wydarzenie sportowe – Londyn to w końcu stolica piłki nożnej i swoją siedzibę mają takie kluby jak Chelsea lub West Ham. Alternatywą do sportowych wydarzeń w Londynie jest świat sztuki. W Londynie można zobaczyć najlepsze na świecie musicale i sztuki teatralne.

Barcelona

Kolejnym pomysłem na weekendowy wyjazd za granicę jest Barcelona. Jest to idealny kierunek szczególnie kiedy w Polsce panuje zimna jesienna lub zimowa atmosfera. W Barcelonie przez większość dni w roku świecie słońca a termometr nawet w styczniu wskazuje wysokie temperatury. Weekend w Barcelonie jest o tyle fajnym pomysłem, że można połączyć ze sobą zwiedzanie z wypoczynkiem. Barcelona w końcu leży nad Morzem Śródziemnym i w samym mieście znajduje się bardzo dużo plaż. Wszystkie plaże są długie i szerokie i wprost idealne na weekendowe leniuchowanie. Zwiedzanie w Barcelonie również jest ciekawe. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer ulicą Rambla, przejść do Dzielnicy Gotyckiej i odwiedzić kolorowy Park Guell. Na deser można wybrać się na stadion Camp Nou i obejrzeć mecz FC Barcelona.