Najlepsze oferty dla nowych klientów sieci komórkowych

Internet.

Nie jest łatwo porównać ze sobą oferty różnych dostawców, ponieważ skupiają się one na rozmaitych aspektach umowy i kuszą różnymi promocjami, bonusami czy dodatkami. Możesz zestawiać ze sobą parametry lub ceny, ale nie zawsze wybór najkorzystniejszy na pierwszy rzut oka okaże się taki w praktyce. Musisz samodzielnie zdecydować, co jest dla ciebie ważne i potrzebne. Na przykład darmowe SMS-y do wszystkich sieci brzmią świetnie, ale jeśli preferujesz kontakt głosowy, a nie tekstowy, to na niewiele ci się zdadzą – i odwrotnie: zwolennicy pisania nie wykorzystają wielu darmowych minut.

Z telefonem?

Podstawową kwestią jest ustalenie, czy interesuje nas podpisanie umowy, do której dostaniemy telefon. Jeśli tak, musimy jeszcze sprecyzować model lub parametry telefonu. Operatorzy oferują zwykle po kilka różnych modeli do wyboru, jednak mogą wpływać na wysokość abonamentu, lub trzeba liczyć się z dopłatą.

A może w pakiecie?

Jeśli masz Internet lub telewizję od lokalnego dostawcy, sprawdź, czy możliwe jest przeniesienie numeru do niego. Może się okazać, że oferuje również usługi telekomunikacyjne, a wzięcie pakietu Internet+telefon czy telefon+telewizja będzie bardziej opłacalne, niż rozliczanie tych mediów osobno.

Bonusy za przeniesienie numeru

Zwróć uwagę, czy oferty, które przeglądasz, są standardową ofertą, a jeśli tak – czy dany operator oferuje jakieś inne opcje. Czasem zdarza się, że dostajemy jakieś dodatki np. za przeniesienie numeru z innej sieci. Samo przeniesienie numeru jest dziś bardzo proste i sprowadza się do wysłania odpowiedniego wniosku do nowego operatora. Podobne promocje mogą dotyczyć także innych sytuacji – na przykład mogą być kierowane do studentów itp.

Znalezienie najlepszej oferty dla nowych klientów sieci komórkowych nie jest takie proste, ale ponieważ jest to zwykle zobowiązanie długoterminowe, warto wybierać z rozwagą.