Jak naprawić laptop z uszkodzoną matrycą?

Laptopy służą nam do wielu zastosowań, jednak najistotniejszym jest możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu. Oznacza to jednak regularne przenoszenie komputera, a to z kolei prowadzić może do różnych uszkodzeń. Najczęściej uszkodzeniu ulegają matryce do laptopa, które na szczęście można bez problemu kupić i wymienić. Oznacza to, że w razie rozbicia wyświetlacza lub innego rodzaju uszkodzenia, nie musimy od razu kupować nowego laptopa za bardzo duże pieniądze. Wystarczy znaleźć odpowiednią matrycę i dokonać jej wymiany samodzielnie albo zlecając to serwisowi laptopów w okolicy.

Kupujemy zamienną matrycę

Pierwszym co trzeba zrobić, jest znalezienie odpowiedniego wyświetlacza do komputera. Możemy to zrobić na kilka sposobów, jednak ciekawą i opłacalną opcją jest skorzystanie z internetowego sklepu, w którym znajdziemy zamienne części do przenośnych urządzeń. Matryce do laptopa zazwyczaj są bardzo dokładnie dobrane do każdego konkretnego egzemplarza komputera, stąd też nie możemy po prostu wybrać dowolnej. Musi być ona pasująca do urządzenia, które posiadamy. Nie jest to jednak problematyczne, ponieważ jeżeli wpiszemy na stronie sklepu wszystkie dane naszego komputera, zostaną nam przedstawione te produkty, które nadadzą się do zastosowania w naszym urządzeniu. Na stronie https://parts-store.pl/pol_m_Czesci-do-laptopow_Matryce-do-laptopa-288.html możemy zobaczyć przykłady matryc do laptopów. W rzadkich przypadkach możliwe jest zastosowanie matrycy o wyższej rozdzielczości niż ta, którą posiadaliśmy dotychczas w komputerze.

Jak przeprowadzić montaż ekranu?

Gdy mamy już nową matrycę do laptopa, nie pozostaje nic innego jak po prostu zamontować ją w urządzeniu. Niektóre urządzenia złożone są w taki sposób, że możemy bez problemu rozkręcić je i dokonać wymiany samodzielnie. Trzeba wtedy tylko pamiętać o tym, by absolutnie nie uszkodzić taśmy przewodzącej, która przenosi energię elektryczną oraz sygnał wideo z dolnej części urządzenia do fragmentu z ekranem. Jednak w przypadku nowszych matryc do laptopów możemy nie być w stanie przeprowadzić takiej operacji. Wszystko rozbija się o stopień skomplikowania urządzenia, które wymaga specjalnych narzędzi i wiedzy, by rozłożyć je, nie czyniąc żadnych szkód. W takim przypadku bardzo mocno zaleca się, bo matryce do laptopa były montowane przez wyspecjalizowane serwisy, które posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz przyrządy. Dodatkowo na usługę możemy otrzymać gwarancję, co z pewnością pozwoli nam spać spokojniej.