Czym charakteryzuje się dobry fotograf ślubny?

Zawód fotografa jest bardzo specyficznym zajęciem, które z jednej strony wymaga profesjonalnego przygotowania i sporej wiedzy w zakresie techniki i sprzętu, ale również czysto artystycznego podejścia i aspiracji do tworzenia wyjątkowych rzeczy. Jednocześnie, fotograf musi legitymować się odpowiednimi cechami interpersonalnymi potrzebnymi przy współpracy z ludźmi.

Profesjonalne sesje zdjęciowe bywają bardzo stresujące dla modeli, szczególnie, jeśli jest to ich pierwsze zetknięcie z obiektywem. Zadaniem fotografa jest budowanie swobodnej i przyjaznej atmosfery, w której praca jest przyjemnością. Kluczem do sukcesu jest dotarcie do modela i nawiązanie nici porozumienia. Bez tego nie da się stworzyć satysfakcjonujących fotografii.

Fotograf musi stale dbać o swój wizerunek profesjonalisty. Szczególnym zagadnieniem są zdjęcia intymne oraz akty, które często sprawiają trudności początkującym adeptom sztuki fotograficznej. Cechą dobrego fotografa jest ukierunkowanie na indywidualne potrzeby drugiego człowieka. Musimy bowiem pamiętać, że nasze zdjęcia mają satysfakcjonować przede wszystkim klienta.